ସୋର ପୋଲିସର ଦାଦାଗିରି ନେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଓକିଲ ସଂଘ ତରଫରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଦାବି ପତ୍ର।

ଢେ଼ଙ୍କାନାଳ,(ବସୁନ୍ଧରା): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ଓକିଲ ସଂଘ ତରଫରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ସୋର ପୋଲିସର ଦାଦା ଗିରି ନେଇ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଆଡଭୋକେଟ୍ ଅଫ୍ ସୋରୋ ବାର୍ ଆସୋସିଏସନର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଧୀରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଦାସ ସୋରୋ ପୋଲିସ୍ ଦ୍ୱାରା ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲେ । ସୋରୋ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଏବଂ ସେହି ଦିନଠାରୁ ସୋରୋ ବାର୍ ଆସୋସିଏସନର ଆଡଭୋକେଟ୍ସ ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରି ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଉପରେ ଥିଲା।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ବାଲାସୋର ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଏବଂ ନୀଲାଗିରି, ଜାଲେଶ୍ୱର ଏବଂ ସୋରୋ ବାର୍ ଆସୋସିଏସନର ଅନ୍ୟ ଅଫିସ୍ ବିୟର୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ ହେବା ପରେ ଏହି ମାମଲା ବାଲାସୋର ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରତିନିଧୀ ଦଳ SPଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ପୋଲିସ୍ ଏବଂ SP OF ପୋଲିସ୍, ବାଲାସୋର ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।ଏହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ 02.08.2021 ରେ I.G ଏବଂ S.P. Balasore ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କୁ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଏବଂ ସେହି ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଡାକିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହା ବୃଥା ଯାଇଥିଲା । ଗତ 25 ରୁ 30 ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଲାସୋର ଜିଲ୍ଲାର ସମଗ୍ର ଆଡଭୋକେଟ୍ କୋର୍ଟକୁ ବନ୍ଦକରି କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିବୃତ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଓଡିଶାର ବାଲାସୋର ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅଫ୍ ଆଡଭୋକେଟ୍ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ଓଡିଶା ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅନୁରୋଧ ଅନୁଯାୟୀ ବାଲାସୋର ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଢେଙ୍କାନାଳ ବାର୍ ଆସୋସିଏସନର ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ meeting dt.02.08.2021 ଡକାଯାଇଥିଲା ।ବାଲାସୋର ବାର୍ ଆସୋସିଏସନର ଏକ ଦିନ କୋର୍ଟର ବନ୍ଦକୁ ସମର୍ଥନ କରି ଢେଙ୍କାନାଳ ବାର୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ତା.04.08.2021 ରିଖ ରେ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଥିଲା । ଦୋଷୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କଲେକ୍ଟର, ଡ଼େଙ୍କାନାଲଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ସେହି ପୋଲିସ୍ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଏବଂ ଆଡଭୋକେଟ୍ସ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ । ଆଜିର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ ବାର ଆସୋସିଏସନ ର ସଭାପତି ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ର , ଉପସଭାପତି ସରୋଜ କୁମାର ପାଢୀ, ସମ୍ପାଦକ ଟଂକଧାର ବେହେରା ଙ୍କ ସମେତ ଶତାଧିକ ଓକିଲ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.

16 − two =