କରୋନା ଟିକା ସାର୍ଟିଫିକେଟରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ହଟାନ୍ତୁ: ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,(ବସୁନ୍ଧରା): ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ତାମିଲନାଡୁ, କେରଳ, ଆସାମ ଏବଂ ପୁଡୁଚେରୀ ରାଜ୍ୟମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସରକାର ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଦେବେ। ଚାରୋଟି ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ଗୋଟିଏ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋକୁ ଏହି

ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଟିକା ପ୍ରମାଣପତ୍ରରୁ ହଟାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ନିର୍ବାଚନ ମଡେଲ ଆଚରଣ ବିଧି ହିସାବରେ ଏହି ନିୟମ ରହିଆସିଛି।
ତେବେ ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସରକାରୀ କଳର ଅପବ୍ୟବହାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା।

ନିର୍ବାଚନ ହେଉନଥିବା ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍ସିନ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଫଟୋ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇ ପାରିବ | ସୋମବାର ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟୀକାକରଣ ୬୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା; ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥତା ଥିବା ୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ ସଟ ନେବା ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇପାରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି |

ପୋଲିଂ କୋଡର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଶାସକ ଦଳ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ବଣ୍ଟାଯାଇଥିବା ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଜେପି ସରକାର ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କଠାରୁ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ମାନ କୁ ନିଜର କହି ଚୋରି କରିନେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.