ଜେଏସପିଏଲର ନୂଆ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମନୀଷ ଖରବନ୍ଦା

ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଏଣ୍ଡ ପାୱାର ର ପରାମର୍ଶଦାତା (ଲିଗାଲ୍, କର୍ପୋରେଟ୍ ଆଫେୟାର୍ସ ଏବଂ ସଷ୍ଟେନେବିଲିଟି) ଶ୍ରୀ ମନୀଷ ଖରବାଣ୍ଡା  ସିଆଇଆଇ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ କାଉନସିଲର ନୂତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ । 23 ଫେବୃଆରୀ 2020 ରେ ପୁରୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ କାଉନସିଲର ପ୍ରଥମ ବୈଠକରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ।

ନ୍ୟାସନାଲ ଆଲୁମିନିୟମ କମ୍ପାନୀ ଲିମିଟେଡର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀଧର ପାତ୍ର 2021-22 ବର୍ଷ ପାଇଁ CII ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ କାଉନସିଲର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ବସୁନ୍ଧରା) ଭାରତୀୟ କର୍ପୋରେଟ୍ ଜଗତରେ ବିଭିନ୍ନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କମ୍ପାନୀରେ ଅନେକ ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ଶ୍ରୀ ମନୀଷ ଖରବନ୍ଦା ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ପେସାଦାର |

ବର୍ତ୍ତମାନ, ଶ୍ରୀ ଖରବନ୍ଦା ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଏବଂପାୱାରରେ ପରାମର୍ଶଦାତା (ଲିଗାଲ୍, କର୍ପୋରେଟ୍ ଆଫେୟାର୍ସ, ଏବଂ ସଷ୍ଟେନେବିଲିଟି)  ଭାବରେ  କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ, ସେ ଜେଏସପିଏଲର  କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ – ଗ୍ରୁପ୍ ହେଡ୍ (ର ମ୍ୟାଟେରିଆଲ ସୋର୍ସିଂ) ଏବଂ ଓଡିଶା ଆଫେୟାରର ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ସଫଳତାର ସହ ନେତୃତ୍ବ ନେଇଥିଲେ  | ଜେଏସପିଏଲର  କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ – ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଭେଞ୍ଚର୍ସ ଭାବରେ ଶ୍ରୀ ମନୀଷ ଖରବନ୍ଦା ଜେଏସପିଏଲର  ସମସ୍ତ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟବସାୟର ପରିଚାଳନା  ଓ ଅଭିବୃଦ୍ଧିରେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି  |

ହାର୍ଭାର୍ଡ ବିଜନେସ୍ ସ୍କୁଲରୁ ଆଡଭାନ୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିବା ସହିତ, ମନୀଷ ସୁପ୍ରସିଦ୍ଧ ପରିଚାଳନା ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଇକଫାଇରୁ ଅର୍ଥ ଓ ମାନବ ସମ୍ବଳରେ ଏମବିଏ ଡିଗ୍ରୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ କରିଛନ୍ତି |  ଏହା ସହିତ ସେ ଆଡଭାନ୍ସ ଡିପ୍ଲୋମା ଇନ୍ ଫାଇନାନ୍ସ (ସିଏଫଏ ଚାର୍ଟର୍) ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୋ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଆଇନରେ ସ୍ନାତ୍ତକ ଡିଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ  ହାସଲ କରିଛନ୍ତି |  ନିଜର ବ୍ୟବସାୟିକ ଜ୍ଞାନ, ଜ୍ଞାନ ଓ ବଳିଷ୍ଠ ନେତୃତ୍ବ ପାଇଁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରିଛି | 

ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀଧର ପାତ୍ର ତାଙ୍କର “ସରଳ ଜୀବନଯାପନ-ଉଚ୍ଚ ଚିନ୍ତାଧାରା” ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା |  ଏକ ପରିଣାମ-ସଞ୍ଚାଳିତ ଟିମ ଅନୁରାଗୀ ବ୍ୟବସାୟିକ ନେତାର ଟ୍ୟାଗ୍ ଅର୍ଜନ କରିବା ସହିତ ସେ ନିଜ ପାଇଁ ଜାଗା ବନାଇ ପାରିଛନ୍ତି  | ନାଲକୋର ସିଏମଡି ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ବ ନେବା  ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀ ପାତ୍ର ନାଲକୋର ଫାଇନାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ। ପିଏସୟୁ ର ଫାଇନାନ୍ସ ଏବଂ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ପରିଚାଳନା କ୍ଷେତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ତିନି  ଦଶନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି | କର୍ପୋରେଟ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ, ବଜେଟ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ, ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ପରୋକ୍ଷ ଟିକସ ପରିଚାଳନା, ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନାରେ ତାଙ୍କର ପାରଦର୍ଶିତା ରହିଛି  |  ନିଜ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବ୍ୟବସାୟିକ ଦୁରଦୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ସେ ମଧ୍ୟ ସୁପରିଚିତ   |

Leave A Reply

Your email address will not be published.